رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
سلامت خانواده و مردمی‌سازی سلامت را در دشتستان با جدیت دنبال خواهیم کرد/ گزارش تصویری

16 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: سلامت خانواده و مردمی‌سازی سلامت را در شهرستان دشتستان با جدیت دنبال خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهد اشت و درمان دشتستان ، دکتر ماریا خویشدوست اظهار داشت: برنامه‌های هفته سلامت باید به شکلی باشد از دورترین خانه بهداشت تا مراکز خدمات جامع سلامت را در بر بگیرد و مردم این برنامه‌ها را لمس کنند.

وی با بیان اینکه مسئله سلامت جزو مسائل درجه یک هر کشور است افزود: باید به سمت خود مراقبتی سلامت برویم و با افزایش سواد سلامت مردم شعار هفته سلامت را به معنای واقعی محقق سازیم.

وی تصریح کرد: در شهرستان دشتستان در سال ۱۴۰۳ در کنار تمام امور بهداشتی و درمانی که بر عهده داریم سه برنامه مهم برنامه سلامت خانواده شهری، سیستم ارجاع و ۴۱ نفر ماما و ۴۱ نفر مراقب سلامت را با کمک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دستور کار داریم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با بیان اینکه جوانی جمعیت جزو مهم‌ترین اهداف وزارت بهداشت است افزود: برای پیشگیری از افسردگی در دشتستان برنامه‌های ویژه‌ای داریم.

وی تصریح کرد: برای پیشگیری از افسردگی در دشتستان غربالگری روان را با جدیت دنبال می‌کنیم و باید در این مسیر فرد شناسایی‌شده را رها نکرده و برای بهبودیش تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

دکتر خویشدوست با اشاره وضعیت پروژه‌های شهرستان دشتستان گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد مراکز و خانه‌ای بهداشت و پایگاه‌های اورژانس دشتستان نوسازی شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با بیان اینکه پروژه‌های زیادی در بهداشت و درمان دشتستان در حال اجراست خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۷ پروژه بااعتبار ۸۳۱ میلیارد تومان در شهرستان دشتستان فعال است.

در حاشیه مراسم گردهمایی کارکنان شبکه بهداشت و درمان دشتستان از  دانش آموزان  منتخب آثار ارسالی در جشنواره  ملی  دانشجویی و دانشجویی ایران جوان بمان و مدیرانی که بیشترین آثار ارسالی به این جشنواره داشته اند  و همچنین کارکنان حوزه بهداشتی که شاخص بالاتری در سامانه الکترونیک سیب  داشتند با حضور مسئولین استانی و شهرستانی  تقدیر بعمل آمد.


کلمات کلیدی:
    همایش     هفته.سلامت     دکتر.ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   16 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >